Jeżdżąc motocyklem typu cafe racer, scrambler, brat lub po prostu klasykiem szukasz kasku o retro wyglądzie, który posiada nowoczesną ochroną z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Dlatego bierzemy na warsztat dwa modele kasków, które są kwintesencją epoki retro w nowczesnej odsłonie i które pokochały tysiące motocyklistów na całym świecie.

Z jednej strony prezentujemy Trophy od Premier Helmets czyli włoskiej, legendarnej marki, która w ostatnim czasie mocno weszła w vintage styl. Z drugiej natomiast, mamy Bullitt od Bell Helmets z USA, który swoim wyglądem doskonale nawiązuje do klimatów retro. Oba kaski poprzez swoją popularność stały się nieodłącznymi elementami motocyklowej sceny customu oraz modern-classic, w której prym wiedzie Triumph. 

Oczywiście, w tej chwili myślisz, a gdzie Biltwell i ich Gringo S… Niestety,  kaski Biltwell’a nie mają homologacji europejskiej (normy ECE są bardziej rygorystyczne niż amerykańskie DOT) i jeżdżąc w tym kasku w Polsce czy Europie, w świetle prawa to tak jakbyśmy na głowie nie mieli nic, co grozi mandatem. Mówi się, że „niebiescy” tego nie sprawdzają, a później słyszy się, że jednak zorientowali się, że coś jest na rzeczy z tymi kaskami… Mówiąc krótko, jeździsz na własną odpowiedzialność.

W przypadku Premier Trophy i Bell Bullitt sprawa jest prosta – oba posiadają homologację ECE 22.05 zgodną z europejskimi standardami. Co do ich plusów i minusów, pozostawmy to na inny rozdział. W tym zestawieniu chcemy pokazać jak te dwa kaski prezentują się obok siebie i jak leżą bezpośrednio na głowie.  Warto tylko dodać, że w zestawieniu SHARP, które ocenia kaski pod względem bezpieczeństwa kask od Premier Helmets otrzymał 4/5 gwiazdek, natomiast Bell ma 3/5 gwiazdek.

Oba omawiane kaski możesz zakupić w naszym sklepie:

Premier Helmets

Bell Helmets

Premier Trophy vs Bell Bullitt – Widok z frontu:

Premier Trophy vs Bell Bullitt – Widok z kąta:

Premier Trophy vs Bell Bullitt – Widok z profilu:

Premier Trophy vs Bell Bullitt – Widok z tyłu:

Detale:

Jeżeli masz pytania na temat któregoś z nich pisz do nas śmiało, postaramy Ci się pomóc :)