Szukasz otwartego kasku w którym Twoja głowa nie będzie wyglądała nieproporcjonalnie do reszty ciała?
Często podczas targów lub innych tego typu wydarzeń jesteśmy pytani o kaski otwarte o małej skorupie (tak zwane „low-profile” open face helmets, które na zachodzie są bardzo popularne).
Niejednokrotnie zdarza się, że zakładając kask otwarty, czujemy swojego rodzaju dyskomfort. Niby wszystko jest ok – rozmiar kasku został dobrany poprawnie, leży pewnie na głowie, ale czujesz się jakbyś właśnie dopełnił strój astronauty, ponieważ kask wydaje się zbyt duży w stosunku do reszty ciała.
Mamy na to rozwiązanie. Od niedawna w naszej ofercie pojawiły się otwarte kaski Premier Helmets z serii Vintage o dźwięcznej nazwie Le Petit. W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że są to kaski dziecięce. Nic bardziej mylnego: Le Petit Classic to jedne z nielicznych kasków na rynku, które posiadają cechę małej skorupy zapewniając przy tym pełną ochronę. Co więcej, producent chwali się, że Le Petit Classic jest jednym z najmniejszych kasków na świecie, który posiada pełną europejską homologację. Możliwe, że w końcu w tym kasku poczujesz, że twoja głowa pasuje do reszty ciała.

_DSC3194

Kaski Premier Helmets Le Petit Classic występują w pięciu rozmiarach: XS, S, M, L i XL. Skorupa została wykonana z pomieszania czterech składników – dyneemy, carbonu, aramidu oraz żywicy epoksydowej. Ta sama skorupa występuje w kaskach Trophy, które w teście SHARP otrzymały 4 na 5 gwiazdek.  Ponadto, kask standardowo posiada trzy uniwersalne napy do których można przymocować daszek lub szybę typu bubble.

_DSC6891

Użytkownicy otwartych kasków często wspominają, że na korzyść tych o cesze small shell size przemawia to, iż łatwiej wchodzą na głowię i są lżejsze. Te od Premier Helmets ważą od 750g do 800g.  Przy czym, pierwsza wartość jest cechą kasków wykonanych z carbonu. Nie zmienia to jednak faktu, że 800 gramów to naprawdę niewielka masa, dlatego kaski tego typu są bardzo popularne wśród pań. Na dodatek, przy mniejszej budowie ciała, kaski o malej skorupie po prostu lepiej wyglądają.

dsc8759.jpg

Le Petit występują w kilku różnych kolorach i malowaniach, tym samym z wyborem tego jednego nie powinno być problemu. Oczywiście, najbardziej popularny czyli czarny mat również występuje, więc wszyscy fani low-riderów, chopperów i bobberów powinni zainteresować się nim w pierwszej kolejności.

Kask-Premier-Helmets-LE-PETIT-CLASSIC-U-9-BM_[1579]_1200

Całą naszą kolekcję znajdziesz w sekcji kaski otwarte na www.79point.com lub klikając bezpośrednio do kasków tutaj .
 
Zdjęcia: Premier Helmets