Śniegi stopniały, a temperatura na dworze jest bliska 10 stopni celsjusza lub trochę ponad. Nie możesz już wytrzymać, wkładasz na siebie nowo zakupiony kask, odpalasz maszynę i lecisz przed siebie. Aż tu nagle poślizg…

Tak, w chwili wskoczenia na moto po zimowej przerwie Twoje zmysły powinny pracować dwa razy mocniej niż zwykle, ponieważ działamy pod wpływem emocji, a silna chęć polatania po długiej przerwie obniża czujność. Dodatkowo, umiejętności po kilku miesiącach bez jazdy, mogą być nie te same, co te, które były na zakończenie ostatniego sezonu. W  pierwszych dniach po zimowej przerwie warto wejść w tryb jazdy spokojnej i umiarkowanej, bo jak wiemy, duża ilość wypadków zdarza się właśnie w czasie rozpoczynającego się sezonu.

Każdy motocyklista zna zasady jazdy motocyklem, ale w Seventy Nine Point uważamy, że  zawsze przed każdym nowym sezonem warto wziąć do ręki biblię motocyklizmu – „Motocyklista doskonały” autorstwa Hough David L.

received_10211243706190269

Jest to praktyczne kompendium wiedzy, jak bezpiecznie poruszać się motocyklem w każdych warunkach drogowych oraz przypomni Ci o sytuacjach drogowych, o których można było zapomnieć przez zimę.  Wyjaśnia tajemnicę przeciwskrętu lub dlaczego powinieneś dodać gazu przez całą długość zakrętu. Czytając ją, ponownie uświadomisz sobie proste zasady, którymi kieruje się jazda motocyklem. Niezależnie od tego czy motocykl traktujesz jako codzienny środek komunikacji, czy ubóstwiasz jazdę po górskich, krętych drogach, warto zajrzeć do tej książki. Śmiało stwierdzamy, że jest to księga każdego fana dwóch kółek.

Bezpieczeństwo najważniejsze! Jedź ostrożnie i ciesz się wolnością!

Książkę można nabyć online oraz w każdej dobrej księgarni stacjonarnej.