Phil Read to jeden z najlepszych brytjskich kierowców motocyklowych w historii wyścigów Grand Prix,  a co więcej aktualnie najstarszy żyjący mistrz MotoGP w kategorii 500cc.

 
2-Phil-Read
fot. premier.it
 
Pierwsze swoje kroki w wyścigach stawiał w Isle of Man TT w 1961 roku na motocyklu o pojemności 350cc, gdzie zajął 2-gie miejsce.
Później już było tylko lepiej – swoje pierwsze mistrzostwo zdobył w 1964 roku na motocyklu Yamaha w klasie 250cc. Tym tytułem dał też pierwsze w historii zwycięstwo w mistrzostwach dla koncernu Yamaha.
 
W 1973 przyszła pora na zdobycie pierwszego tytułu w wadze ciężkiej, czyli 500cc. Dokonał tego na motocyklu MV Agusta. Rok później udało mu się obronić tytuł mistrza i co ciekawe był ostatni mistrzowski tytuł legendarnej włoskiej marki w najwyższej klasie wyścigów. Od tamtej pory MV Agusta nie zawitała już na zwycięskim pudle.
 
5-Phil-Read
 fot. premier.it
 
Charakterystycznym elementem stroju Read’a był jego kask motocyklowy. Integralny czarny kask z  trzema białymi błyskami, produkowana przez Premier Helemets. W tym garnku Phil wygrał swoje najważniejsze tytuły. Powstało kilka replik sygnowanych jego nazwiskiem, w tym jedna ponownie odtworzona przez Premier, która wygląda identycznie jak oryginał.
 
3-Phil-Read
 fot. premier.it
 
Kask-Premier-Helmets-TROPHY-RETRO-Czarny-Polysk_[961]_1200
 fot. 79point.com
 
Gdybyś chciał poczuć się jak Phil Read, to kask możesz znaleźć w naszym sklepie klikając w poniższy link:
 
 
Źródło: premier.it