Kurtka pilotka na motocykl

Bomber Aviator

 
Jest coś niezwykłego w kurtkach inspirowanych lotnictwem, dlatego od dziesięcioleci są one wybierane przez gwiazdy filmowe, sportowców, a nawet prezydentów.
 

Kurtka pilotka - historia powstania

 
Kurtka pilotka czerpie inspirację z pilotów bombowców z II wojny światowej. Samoloty z początku XX wieku były mało komfortowymi maszynami - piloci zmagali się z wiatrem i niską temperaturą, a ta, szczególnie w bombowcach, które latały zdecydowanie wyżej niż myśliwce, była czasem bardzo niska. Dlatego kurtki skórzane były niezawodnym rozwiązaniem tego problemu - doskonale sprawdzały się w tych trudnych warunkach. Tak właśnie powstały pierwsze modele kultowej kurtki pilotki, które zaraz po wprowadzeniu do armii Stanów Zjednoczonych pojawiły się w lotnictwie na całym świecie.
 

Pilotka w popkulturze

 
Do zyskania miana legendarnej przyczyniła się mocno kinematografia. Największe gwiazdy kina m.in Steve McQueen czy Tom Cruise chętnie nosili aviatorkę na co dzień. Szczególnie za sprawą tego drugiego kurtka aviator stała się najbardziej rozpoznawalna w popkulturze. Mavericka z filmu Top Gun zna praktycznie każdy fan dwóch kółek: zarówno za sprawą legendarnej Kawasaki GPZ900, a także kurtki aviator i okularów pilotek, które na zawsze weszły do kanonu modowego.
 

Kurtka pilotka męska dla każdego motocyklisty

 
Nic dziwnego, że kurtka pilotka męska dołączyła do kultowego grona kurtek motocyklowych. Łączy ze sobą kultowy wygląd, wygodę i ergonomię, której powinno się oczekiwać od wysokiej jakości sprzętu do jazdy na motocyklu. Kurtka 79 Point Aviator jest wykonana z wysokiej jakości, miękkiej i odpornej na ścieranie skóry bydlęcej. Jest wygodna i funkcjonalna, a im dłużej noszona tym piękniej będzie się starzeć. Wyposażona w standardzie w podpinkę termiczną i futrzany kołnierz. Zarówno ocieplana podpinka, jak i kołnierz są odpinane; ten ostatni można postawić i zapiąć, aby osłonić szyję od wiatru podczas nieco chłodniejszych dni.
 

Pełna ochrona, styl i funkcjonalność, czyli kultowa pilotka. Kurtka, która nie tylko dobrze wygląda.

 
Standardowo wyposażona w ochraniacze level 1 na barkach i łokciach z oznaczeniem CE, a na plecach, w standardzie posiada wkładkę piankową. Ochronę pleców można z powodzeniem zwiększyć o akcesoryjny ochraniacz pleców level 1 dostępnym w naszym sklepie. Kurtka motocyklowa pilotka to kawał porządnego sprzętu motocyklowego, która z powodzeniem spełnia swoje zadanie ochronne jako kurtka motocyklowa i do tego zawsze wygląda ponadczasowo. Doskonale komponuje się z motocyklowymi jeansami, bojówkami czy chinosami.
 
Kurtkę można zakupić on-line na www.79point.com lub stacjonarnie w naszym sklepie firmowym w Łodzi przy ulicy Więckowskiego 4.

Skórzna kurtka motocyklowa pilotka

kurtka pilotka

skórzana kurtka motocyklowa pilotka

legendarna kurtka pilotka
klasyczna kurtka motocyklowa